„Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego” (Dz 8, 14-17
Bierzmowanie udoskonala łaskę Chrztu Świętego. Jest to sakrament, który daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w Bogu, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem.
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i wyznanie wiary wskazuje, że bierzmowanie jest dopełnieniem łaski chrztu.
Wyciągnięcie rąk przez biskupa nad bierzmowanymi to gest, który od czasów apostolskich jest znakiem daru Ducha Świętego. Biskup modli się o Jego wylanie słowami:
Namaszczenie krzyżmem świętym na czole wraz z nałożeniem ręki i słowami
Bierzmowany, jako prawdziwy świadek Chrystusa, dzięki specjalnej mocy Ducha Świętego, powołany jest do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża.
zapraszamy do Biura Parafialnego, w każdą sobotę od 8.30 do 9.00.
lub kontaktu z proboszczem parafii, ks. kan. Tadeuszem Putzem,
tel. (52) 379 86 35 lub e-mail: proboszcz@kozal43bydgoszcz.pl
Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu odbywają się według przyjętego harmonogramu, terminy podawane na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.