Adres parafii:

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika

Godziny Mszy Świętych:

W niedzielę

8:30, 10.00, 11:30, 18:00

W dni powszednie: 

pn./wt.: 8:00 | śr./czw./pt.: 18:00 | sob.: 8:00 i 18:00

Koło Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich i Zakonnych

,Powołanie kapłańskie jest darem Bożym,

stanowiącym niewątpliwie wielkie dobro dla tego, dla kogo jest przede wszystkim przeznaczone. Ale jest to również dar dla całego Kościoła, dobro dla jego życia i misji. Kościół przeto winien chronić ten dar, cenić go i miłować. Kościół ponosi odpowiedzialność za narodziny i dojrzewanie powołań kapłańskich. (…) Istnieje dziś szczególna konieczność, aby rozpowszechniało się i utrwalało przekonanie, że troska o powołania jest łaską i odpowiedzialnością powierzoną wszystkim bez wyjątku członkom Kościoła. (…) ‘’
                ~Jan Paweł II „Pastores dabo vobis”

 

Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej powstało 8 grudnia 1993 roku. Założycielem i prezesem był śp. ks. kan. dr Jan Tadych. Gdy powstała Diecezja Bydgoska ks. bp Jan Tyrawa w 2007 umocował dekretem powstanie Stowarzyszenia Wpierania Powołań Diecezji Bydgoskiej. Pierwszym moderatorem był ks. Andrzej Kłosiński (obecny proboszcz parafii MBNP w Bydgoszczy), następnie ks. Zygmunt Zaborowski, potem ks. Tomasz Kalociński (obecnie proboszcz św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy), a obecnie ks. Piotr Książkiewicz,

Do zasadniczych członkowskich zadań statutowych należą: pogłębianie formacji chrześcijańskiej, modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie i  zakonne, działanie apostolskie przyczyniające się do szerzenia wśród wiernych odpowiedzialności za sprawę powołań do życia konsekrowanego .

W naszej parafii Stowarzyszenie Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej działa od  stycznia 2018r. Założycielem był ks. kan. Tadeusz Putz   proboszcz naszej parafii.

Obecnie nasze koło parafialne liczy 11 członków.

Każdy z członków zobowiązał się do systematycznej modlitwy osobistej za powołania do stanu duchownego (kapłańskiego i zakonnego).

Jako parafialne koło, Stowarzyszenie w każdy pierwszy czwartek miesiąca na mszy świętej modlimy się w intencji  powołanych, prosząc jednocześnie Boga  o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Przed mszą świętą odmawiamy różaniec w tejże intencji.

         Parafian pragnących wspierać modlitwą kapłanów, zakonników i osoby konsekrowane oraz modlić się o nowe powołania prosimy o kontakt z ks. proboszczem.